Najnowsze wiadomości z Gliwic nie takie straszne

Mrożący krew w żyłach zamach? Kradzież, o której głośno jest na całą Polskę? Przestępcy na wolności, od których włos jeży się na głowie? Nie tym razem! Na szczęście najnowsze wiadomości z Gliwic dotyczą spraw o wiele bardziej przyziemnych. Przyziemnych, ale wciąż drażliwych i skłócających mieszkańców między sobą, bo dotyczących istotnych zmian w dalszym funkcjonowaniu tego miasta.

Jednym ze świeższych tematów, poruszanych obecnie na łamach internetowych portali jest projekt zmieniania nazw ulic. Dla radnych jest to ważny krok w porządkowaniu historii, ale dla mieszkańców – często zbędne utrudnienie w codziennym życiu. Najnowsze wiadomości z Gliwic pokazują, że środowisko jest pokłócone w tym temacie i nie można jednoznacznie stwierdzić, czy zmiany te uważane są przez większość za dobre, złe, czy może nawet wyjątkowo zbędne. Drażliwość zresztą nie zamyka się na tym jednym wątku – wyjątkową niechęć wzbudzają też takie sprawy, jak zwiekszające się opłaty za różne codzienne usługi i świadczenia.

Cześć, mam na imię Katarzynai od bardzo długiego czasu temat społeczeństwa to coś, o czym mogłabym rozmawiać codziennie. Chciałabym na tym blogu dzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami i uwagami 🙂
error: Content is protected !!